Wytłaczanie aluminium
Release time:2021-09-09

Grupa produktów: Wytłaczanie aluminium

Wytłaczanie to sposób formowania profili. Najpierw zaprojektuj i wyprodukuj formę zgodnie z sekcją produktu profilu i użyj wytłaczarki, aby wytłoczyć podgrzewany okrągły odlewany pręt z

pleśń. Powszechnie stosowanym stopem jest 6063 #. Podczas ekstruzji następuje również proces hartowania powietrzem i następujący po nim proces sztucznego starzenia w celu dopełnienia wzmocnienia po obróbce cieplnej. Różne gatunki stopów do obróbki cieplnej i wzmocnionych mają różne systemy obróbki cieplnej.

Gęstość profilu aluminiowego wynosi tylko 2,7g/cm3, co stanowi około 1/3 gęstości stali, miedzi lub mosiądzu (odpowiednio 7,83g/cm3 i 8,93g/cm3). W większości środowiska

warunków, w tym powietrza, wody (lub słonej wody), petrochemii i wielu systemów chemicznych, aluminium może wykazywać doskonałą odporność na korozję.

Urabialność profilu aluminiowego jest doskonała. Możliwe jest uzyskanie różnych charakterystyk poprzez dalsze cięcie, frezowanie, wiercenie itp.

Aluminium ma wyjątkowo wysoką zdolność do recyklingu, a właściwości aluminium pochodzącego z recyklingu są prawie nie do odróżnienia od aluminium pierwotnego.