Wtrysk tworzyw sztucznych
Release time:2021-06-02


Grupa produktów: Wtrysk tworzyw sztucznych

Formowanie wtryskowe to najczęstsza metoda wytwarzania części z tworzywa sztucznego. Jest to niezwykle wszechstronny proces, który umożliwia produkcję części o szerokiej gamie atrybutów. Stopiony ziarnisty plastik jest podawany grawitacyjnie z suszarki samowyładowczej do ogrzewanej beczki. W miarę powolnego przesuwania granulatu do przodu za pomocą tłoka śrubowego,     tworzywo jest wtłaczane do ogrzewanej komory, gdzie ulega stopieniu. W miarę przesuwania się tłoka stopiony plastik jest przepychany przez dyszę, która opiera się o formę, umożliwiając jej wejście do wnęki formy przez system prowadnicy bramy. Forma pozostaje zimna, dzięki czemu tworzywo sztuczne zestala się niemal natychmiast po napełnieniu formy. Gdy część jest wystarczająco chłodna, forma otwiera się i część jest wyrzucana.

Nad techniką formowania:

1. Specjalnie zaprojektowane formy umożliwiają ponowne włożenie wcześniej uformowanych części do drugiej formy, aby umożliwić utworzenie nowej warstwy tworzywa sztucznego wokół pierwszej części.

2. Formy 2-wtryskowe lub wielowtryskowe są przeznaczone do nadformowania w jednym cyklu formowania i muszą być przetwarzane na specjalistycznych wtryskarkach z dwoma lub więcej jednostkami wtryskowymi. Ten proces jest w rzeczywistości procesem wtrysku wykonywanym dwukrotnie. W pierwszym kroku materiał koloru bazowego jest formowany w podstawowy kształt. Następnie do pozostałych otwartych wnęk wtryskiwany jest drugi materiał o innym kolorze. Bez takiej procedury nadmiernego formowania wiele produktów, które dziś uważamy za oczywiste, nie istniałoby.